Sihirli Değnekler

İdealleriniz var, ve siz varsınız. Baş başa. En büyük alternatifiniz ‘gençlik’ önünüzde onlarca yıl var. Onlarca yıl, siz ve idealleriniz. Gençliğinizden aldığınız güç ile yılların verdiği güveni birleştirip ideallerinize tırmanmak istiyorsunuz ? Yıllarca süren okul hayatı, onlarca okunan kitaplar, katıldığınız seminerler, hepsi size ayrı bir güç katmış. Sahip olma duygusu, yöneticilik güdüsü gün geçtikçe sizi çıldırtıyor. Hele ki hiç sahip olamadıysanız. Artık önünüzde kimse duramaz.Bu haklı savaşınızda aileniz de arkanızdaysa tamamdır bu iş. Artık kim sizi tutabilir ? Hiç kimse.

Ve artık başlasın. Siz çoktan gardınızı almışsınız ve kurduğunuz, doğruluğuna inandığınız stratejinizle puanların gelmesini bekliyorsunuz. Bir oradasınız, bir burada. Kollarınızda ki güç size ekstra güven veriyor. İnatla saldırıyorsunuz. Ama nafile ! Hala puan tahtanızda tek bir çentik bile yok.. Sarsılıyorsunuz. Nerede hata yaptınız? Böyle olmamalıydı. Çünkü çok inanmıştınız. Kurguladığınız gelecek bu değildi. Ya da olmasını istediğiniz düzen buradan başlamamalıydı. Peki ya hata nerede ?

Hata, böyle savaştığımız sürece hiçbirimizde değil sevgili dostlarım. Hata ne yazık ki adil olmayan dünya düzeninde. Çok zengin ve çok fakirin arasında ki uçurumu oluşturan sistemde hata.

Ama hala güveniniz tam. Belki biraz sarsıldınız ama, bekleyin biraz, gardınızı düşürmeyin hemen. Sizin gibi düşünen, bu düşünceye hizmet eden birileri olmalı. Ülkesi, ailesi,  geleceği için savaş veren bilileri olmalı. Bu haklı savaşınızda yalnız olamazsınız. Sizin ihtiyacınız bir güç, sihirli bir değnek.

Birken on, onken yüz, yüzken bin oldunuz. Güçlendikçe güven kazandınız. Kendinize güvendikçe güçlendiniz. Ulaşmak istediğiniz her kim veya her neyse artık size daha yakın. Daha kolay. Aynı emellerle yola çıkan onlarca genç, topluluğun yaydığı duygusal yoğunluk sizi başarmaya zorluyor. Sizde başarmaya varsanız, artık sorun yok demektir. Uluslar arası Girişimcilik kongreleri, kişisel gelişim seminerleri, tecrübe toplantıları, yurtdışı gezileri, söyleşiler, toplantılar vb. onlarca aktivitenin yapıldığı bir oluşum. Ve bunları organize eden, organizasyonunda bizzat bulunan, katılan siz ve biz. Türkiye’nin en büyük ve en güçlü derneklerinin birinden bahsediyorum. İşte size gerçekten sihirli bir değnek. Varın böyle bir değnekle neler yapar insan gerisini siz düşünün.

Faruk Kurucan

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir