E-Ticaretin Kitabı – DM Konusu

Müşteri yorumlarına instagram ya da Facebook dm üzerinden dönmenin önemi: ör. Müşteri dm üzerinden ürün fiyatı ya da detay sordu. Merhabalar, ürün fiyat ve detay bilgisi size dm yolu ile iletilmiştir, keyifli alışverişler dileriz.

Dm: merhabalar, ilgilendiğiniz ürün fiyatı 99 Tldir. Masif panel malzemeden üretilmiştir ve Demonte olarak gönderiliyor. Ürün içeriğinde tüm montaj aparatlarını bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve alışverişinizi tamamlamak için aşağıda ki linke tıklayabilirsiniz.

Farklı sorularınız için burada olacağım. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Dm üzerinden iletişimde kalındığında sorunun alışverişe dönme ihtimali çok yükseliyor. Çünkü sohbet devam ediyor. Müşteri yeni bir soru soruyor ürünü satın almaya niyetliyse soru sormaya devam ediyor ya da alışverişini nasıl tamamlayacağını soruyor. Dijital yetenekleri zayıfsa buradan tamamlamak istiyor. Ya sipariş sürecinde güven testi yapıyor! Bu güven testinden geçmelisiniz. Aksi halde hem kaçıyor hem geri dönmekten imtina ediyor.

Yorum üzeriden dönüldüğünde ise; yorumların altında sohbet ilerlemediği için konu orada kapanıyor. Ek olarak yorum üzerinden verilen fiyat bilgisi fiyatı merak eden diğer kullanıcıların merakını giderdiği için onların yorum yapmasını engelliyor. Bu da Instagram postunun yorum sayısını azaltacak ve popülerliği düşürecektir. Ne kadar çok yorum olumlu ya da olumsuz postun keşfette çıkmasına olanak sağlar.

Dm üzerinden dönüşlerin daha zorlayıcı olduğu açık. Fakat bu dönüşler müşteri ile ikili ilişkiyi hızlandırır. Müşterinin aklında ki tüm soru işaretlerini gidermeye çalışın. Kasmayın, samimiyet kazanır. Kurumsallık çerçevesinde samimiyet kazandırır. Bu durumlarda müşterinin diler talepleride ortaya çıkar. Sohbet ilerlemiyorsa farklı ürünler önerin. Durumu mağazanıza gelmiş fiziki müşteri gibi değerlendirin. Vitrinin önünden geçerken ilgisini yakaladınız ne yaparsınız? İçeri davet eder ne istediğini anlamaya çalışırsınız. Böylece yardımcı olur ve satışı sonlandırısınız. Aynı kurallar farklı açılardan burada da geçerli. Dijital mağazanız tüm ülkede açık ve farklı anlayışlarda on binlerce farklı yüz ve kültür içeri girerken siz sadece sorulara cevap vermekle kalmayın. Hadi şu satışları biraz artıralım.

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir