Posts tagged dpt

2 Ay’da 75 Bin TL!

Her şey yeni bir tecrübe insan için. Bugün ilk defa tecrübe ettiğim bir konu üzerine yaklaşık 75bin TL’lik bir Kosgeb desteği aldık firma olarak. Projeyi tek başına yazarken hissettiğim şey firmamın çıkarlarını savunmak ve sahiplenmekti. Hislerimin uyandırdığı heyecan doruk noktasına ulaştı ve neredeyse hiç kesinti yapmadan destek vermeyen Kosgeb, hiç kesinti yapmadan yaklaşık 75 bin TL vermeyi taahhüt etti. Yarın taahhütnameler imzalanacak ve satınalmalar başlayacak.

Bu aşamada şunun farkına vardım ki Kosgeb’in ne olduğunu bilmeden hep öz sermayeden tüketmeye devam eden binlerce firma var. İnsanlar tabi ki öz sermayelerinden tüketecekler fakat bir kurum size geliştirdiğiniz bir proje karşılığında harcamanızın %50 sini geri ödemesiz vermeyi teklif ediyorsa bence geri çevirmeyin. Zira habersizce kendini tüketen binlerce firmadan biri olursunuz. Tabi ki bu söylediklerim Kobiler için geçerli.

Öyle ki bunun Tübitak‘ı var, Kalkınma Ajansları var, Dış Ticaret Müsteşarlığı var hatta Avrupa Birliği var. Vakit imkanları değerlendirme ve işleri geliştirme vakti. Acele edin! Bilmiyorsanız bir bilene sorun. Ama işinizi geliştirmek için sunulan fırsatları kaçırmayın. Bugün 75 bin, yarın 1 milyon dolar!